in English

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Just a Thing

just-a-thing-logo-EN

Zwykła rzecz. Co to znaczy? Na to pytanie musiało odpowiedzieć 10 wybranych projektantów. Otrzymali warunki, jakie obiekt miał spełniać i dofinansowanie na wykonanie prototypu. Dostali też wymiary pudełka (75x75x75 cm), w którym wykonany prototyp ma się zmieścić. Temat sprowokował projektantow do zaskakujących i nieoczywistych odpowiedzi na pytanie czym jest zwykły przedmiot.
Wystawa jest zaproszeniem do refleksji i dyskusji o rzeczach „zwykłych i niezwykłych”, próbą poszukania definicji „zwyczajności” w designie i określenia czy przedmiot jest tylko rzeczą czy czymś więcej.

Projektanci: Aze design, Beton, Paweł Grobelny, Krystian Kwieciński, Lapolka, Malafor, Bartosz Mucha, Piotr Stolarski, Arek Wolski, Łukasz Wysoczyński.

Wystawa JUST A THING była prezentowana w Berlinie (DMY 2011), Paryżu (Paris Design Week 2011), Wiedniu (Vienna Design Week 2011) , St. Petersburgu (St. Petersburg Design Week 2012), Tallinnie (Tallinn Design Night 2012), Lwowie (Muzeum Historyczne 2012), oraz w wersji rozszerzonej, pod tytułem „Zwykła Rzecz” (Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, 2011).

Partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Ambasada RP w Tallinnie, Instytut Polski w Paryżu, festiwal Vienna Design Week.

DSC-0159
DSC-0169
DSC-0176
DSC-0168
Siadajcie-BETON-foto-lowres